Bosch je odlučio stati na kraj varanju s kilometražom rabljenih automobila i pritom, naravno, zaraditi. Kreirao je poseban softber za procjenu kilometraže rabljenog vozila i sukladno tome, omogućit će servisima da izdaju certifikate za svako vozilo.
Softver ESI[tronic] Evolution, u kombinaciji s dijagnostičkim modulom KTS 560 ili 590, omogućuje očitavanje i analizu podataka pohranjenih u upravljačkim jedinicama vozila. Inovativni softverski sustav objedinjuje podatke za izradu Boschevog certifikata za testirano vozilo. Ovisno o opsegu servisnog paketa, potvrda navodi sve kodove kvarova iz sustava vozila, identificira prošle nezgode i zakašnjelo održavanje, otkriva svaku moguću manipulaciju prikazanom kilometražom i dokumentira trenutni kapacitet baterije električnih automobila.
U Europi je Bosch već počeo komercijalzirati ovaj softver pa ćemo i na našem tržištu vjerojatno imati priliku utvrditi koliko je dobar… Odnosno, može li pobijediti u neprestanoj bitki s onima koji bi lovili u mutnome i prodavali automobile sa smanjenom kilometražom.