Plime i oseke oceana do malo se koriste za proizvodnju električne energije. Francuski start-up Normandie Hydroliennes stoga je razvio podvodnu turbinu, koja koristi oceanske struje za proizvodnju energije. Uz pomoć financijskih sredstava od 31 milijun eura iz Inovacijskog fonda Europske unije (EU), tvrtka će instalirati i spojiti svoju prvu elektranu na plimu i oseku na mrežu do 2028. godine. Postrojenje se sastoji od ukupno četiri turbine ukupne snage dvanaest megavata (MW). To je dovoljno za opskrbu oko 12.000 kućanstava električnom energijom. Prema Normandie Hydroliennes, nova podvodna snaga temelji se na principu rada vjetro agregata. Stoga je puno jednostavnija i jeftinija od ostalih elektrana na plimu i oseku te omogućuje jednostavno proširenje postojećih elektrana.
Kao što objašnjava Normandie Hydroliennes, elektrani na plimu i oseku potrebne su stalne struje dovoljne brzine. Uvjeti postoje, između ostalog, u Alderneyjevom tjesnacu (Raz Blanchard), gdje će biti postavljena prva elektrana na plimu i oseku. Trenutne brzine do 20 km/h relativno su konstantne i apsolutno pravilne u Raz Blanchardu. Elektrana tako može opskrbljivati električnom energijom oko 3000 sati godišnje i podložna je znatno manjim fluktuacijama od vjetroelektrana i solarnih elektrana.
Ako se uspješno završe ispitivanja s prvom elektranom na plimu i oseku, elektrana će se proširiti na 250 MW. Ukupni kapacitet uz francusku obalu je šest gigavata (GW). To odgovara snazi dviju tipičnih nuklearnih elektrana. Da bi se kapacitet mogao iskoristiti, potrebno je 2000 podmorskih sustava.