Tesla dodaje novu osnovnu verziju Cybertrucka s pogonom na sva četiri kotača po cijeni od 59.990 dolara, što je smanjenje od 20.000 dolara u usporedbi s prethodnom početnom cijenom od 79.990 dolara. Istovremeno, proizvođač automobila snizio je cijenu top verzije Cyberbeast za 15.000 dolara. Prodaja kontroverznog Cybertrucka do sada je bila ispod očekivanja u Tesli, što je potaknulo proizvođača električnih vozila sa sjedištem u Teksasu na značajnu prilagodbu cijena. Nova početna verzija s pogonom na sva četiri kotača sada je dostupna od 59.990 dolara, dok je bivši osnovni model, sada označen kao Premium All-Wheel Drive, i dalje naveden po cijeni od 79.990 dolara. To čini električni pickup iz tvornice u Teksasu pristupačnijim nego ikad. Premda Cybertruck još ne dostiže osnovnu cijenu od 40.000 dolara koju je prvobitno obećao izvršni direktor Tesle Elon Musk, smanjenje cijene od 20.000 dolara značajan je korak prema privlačenju novih skupina kupaca.
Čini se da je taj korak nužan: prema pisanju portala Electrek, Tesla trenutačno prodaje samo oko 5000 Cybertrucka kvartalno, što je manje od deset posto prvobitno predviđenog godišnjeg volumena. Istodobno, proizvođač se navodno suočava s visokim razinama zaliha, a Elon Musk je navodno u listopadu naložio svojim drugim tvrtkama da kupuju neprodana vozila sa zaliha. Novi sniženi Cybertruck nije ogoljen. Electrek napominje da novi pristupačni Cybertruck nudi više značajki od nekadašnjeg osnovnog modela sa stražnjim pogonom, koji je ukinut pri cijeni od 70.000 dolara. Tu je i adaptivni ovjes, koji nije zračni kao na skupljim modelima, ali i dalje ima sposobnost podešavanja.
Nova početna varijanta s pogonom na sve kotače isporučuje 325 kW i približno 523 kilometra dometa. U usporedbi s 20.000 dolara skupljim Premium pogonom na sve kotače, vučna snaga smanjena je s oko 5 na 3,4 tone. Postoje i razlike u detaljima opreme. Uz novi osnovni model Cybertrucka, Tesla je također snizila cijenu top varijante Cyberbeast za 15.000 dolara – sa 114.990 dolara na 99.990 dolara.
